INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MIRCEA BADEA - editia 2010

+18
laleauaneagra
ANUBIS
Blake
Loki
Mihaela
nicuvar
aurora
mariana scarlat
little light
res
makro
magicianul
Aqua Blue
Mr Nobody
Franz Schneider
another
ABBA
neica nimeni
22 participanți

Pagina 15 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Urmatorul

In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de Mihaela Mar 20 Apr 2010, 9:40 am

another a scris:Pentru Mircea Badea şi cei care scriu pe blogul lui sunt boi! El a zis că pe blogul lui e concurs de boi!  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pe blogul lui Mircea Badea este concurs de boi, între care el este cel mai mare! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Smile) Asta  ar putea fi intr-adevar o discutie mai ampla Smile. Fara cumva sa lezez pe cineva care scrie pe blogul lui MB sau pe al vreunei alte persoane care (intamplator sau nu) apare la TV, eu inclin sa am aceeasi parere cu MB (putin diferita pt ca nu-i consider boi ci oi Smile))).... Chiar am vazut la un moment dat ca a verificat sa vada daca tot se comenteaza acolo, desi el nu scrie nimic in postare. Si s-au scris vreo cateva zeci, daca nu chiar sute de commenturi. Ce sa zic? No comment Smile)).
another a scris:
Dar nu de-aia îmi place mie de el, ci pentru că are un grad de inteligenţă care depăşeşte media şi pentru că are un anume simţ al analizei fenomenelor pe termen mediu şi lung care nu-i dă voie să greşească prea tare în previziuni.
Practic asta e motivul pentru care si eu ma uit la emisiunea lui. Bine, este si la o ora foarte potrivita de uitat si amuzat putin pe la TV Smile.
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de res Mar 20 Apr 2010, 10:21 am

another a scris:
N-am înţeles de unde vine antipatia asta între MB-ul şi Cârcotaşi şi nici nu-mi bat capul să pricep.
[...]Este o explicaţie, dar nu cred că asta e totul. În fond, emisiunile lor nu sunt la aceleaşi ore, ca să te poţi duce cu gândul că se bat pe aceeaşi audienţă.
Mircea Badea este cam colţos şi cred că i-o fi înţepat pe ăia doi. Ăia, la rândul lor, sunt precum doi căţei de după gard. Derbedeul ăsta îi întărâtă cu băţul şi ei hănţăne pe după gard. Dacă s-ar întâlni faţă în faţă, cred că Badea i-ar domina p-amândoi, pentru că este mai rău de gură... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
eu cred ca de la "lupta pentru suprematie" se trag toate Wink
res
res

Mesaje : 409
Data de inscriere : 07/01/2010
Varsta : 69

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de another Mar 20 Apr 2010, 10:44 am

Mihaela a scris:
another a scris:Pentru Mircea Badea şi cei care scriu pe blogul lui sunt boi! El a zis că pe blogul lui e concurs de boi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pe blogul lui Mircea Badea este concurs de boi, între care el este cel mai mare! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Smile) Asta ar putea fi intr-adevar o discutie mai ampla Smile. Fara cumva sa lezez pe cineva care scrie pe blogul lui MB sau pe al vreunei alte persoane care (intamplator sau nu) apare la TV, eu inclin sa am aceeasi parere cu MB (putin diferita pt ca nu-i consider boi ci oi Smile))).... Chiar am vazut la un moment dat ca a verificat sa vada daca tot se comenteaza acolo, desi el nu scrie nimic in postare. Si s-au scris vreo cateva zeci, daca nu chiar sute de commenturi. Ce sa zic? No comment [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )).
Asta se întâmplă pentru că cei mai mulţi dintre cei care scriu acolo, o fac nu pentru a-şi da cu părerea pe subiectul supus dezbaterii, ci pentru a intra cu orice preţ în dialog cu Mircea Badea. Nu contează pe ce subiect, numai să schimbe o vorbă-două cu el. Nu toţi fac asta, şi aici am ajuns la momentul în care voi recunoaşte că uneori şi eu scriu pe blogul acela. Mă feresc însă să intru în dialog cu el. Încerc să-mi spun părerea despre subiectul în discuţie.

another a scris:Dar nu de-aia îmi place mie de el, ci pentru că are un grad de inteligenţă care depăşeşte media şi pentru că are un anume simţ al analizei fenomenelor pe termen mediu şi lung care nu-i dă voie să greşească prea tare în previziuni.
Mihaela a scris:Practic asta e motivul pentru care si eu ma uit la emisiunea lui. Bine, este si la o ora foarte potrivita de uitat si amuzat putin pe la TV Smile.
Eu îl urmăresc şi seara, dar mai adorm. Îl văd aproape în fiecare dimineaţă în reluare, în timp ce beau o cafea!
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de another Mar 20 Apr 2010, 10:45 am

res a scris:eu cred ca de la "lupta pentru suprematie" se trag toate Wink
Res, băieţii ăştia nu concurează unii împotriva altora. Nu au aceleaşi ore de emisiune, măcar! Nu au prea multe în comun, pentru a se măsura.
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de Mihaela Mar 20 Apr 2010, 11:05 am

another a scris:Asta se întâmplă pentru că cei mai mulţi dintre cei care scriu acolo, o fac nu pentru a-şi da cu părerea pe subiectul supus dezbaterii, ci pentru a intra cu orice preţ în dialog cu Mircea Badea. Nu contează pe ce subiect, numai să schimbe o vorbă-două cu el. Nu toţi fac asta, şi aici am ajuns la momentul în care voi recunoaşte că uneori şi eu scriu pe blogul acela. Mă feresc însă să intru în dialog cu el. Încerc să-mi spun părerea despre subiectul în discuţie.
Pentru a intra in dialog cu MB!! Nu stiu daca el intra in dialog cu cei care comenteaza sau daca intervine, inafara de vreun caz in care o face doar ca sa-l injure si sa-l faca in toate felurile (vulgare) pe vreun comentator care nu-i impartaseste opiniile. Nu citesc comentariile de acolo, nu am stiut ca si tu comentezi. De altfel nu stau prea mult pe blogul lui pt ca incepe imediat reclama aia cu: "tataaa, da-mi si mie masinaa........ Smile)". Deci ies urgent Smile. Insa chiar acum am intrat si am vazut ca a postat o chestie cum ca cica "i-ar fi stat ceasul" siii imediat au aparut vreo 30 de comentarii Smile)) Este "superb"!!! (ca sa-l parafrazez Smile))))
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de another Mar 20 Apr 2010, 12:59 pm

Exact ce-ţi spuneam! El este un tip foarte inteligent. Probabil că se amuză foarte tare când vede concursul de boi.

Pe de altă parte însă, are nevoie de trafic pe blog. Altfel, reclama aia cu tată, s-a-ntâmplat ceva cu maşina - care-i pe bani adevăraţi, de la Toyota - o să dispară! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vezi? De-aia spuneam eu că-l consider deloc dezinteresat pe Mircea Badea!
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de ABBA Mar 20 Apr 2010, 1:56 pm

In legatura cu vulgaritatea: da, exista mai multe feluri de a fi vulgar, cred ca totul depinde de atitudine. Unora le sta bine!

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de Mihaela Mar 20 Apr 2010, 2:33 pm

another a scris:Exact ce-ţi spuneam! El este un tip foarte inteligent. Probabil că se amuză foarte tare când vede concursul de boi.

Pe de altă parte însă, are nevoie de trafic pe blog. Altfel, reclama aia cu tată, s-a-ntâmplat ceva cu maşina - care-i pe bani adevăraţi, de la Toyota - o să dispară! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vezi? De-aia spuneam eu că-l consider deloc dezinteresat pe Mircea Badea!
Corect! Este interesat total. De fapt exista ceva ce el tot spune si e foarte adevarat:  si anume ca pe el,  l-ar da afara mogulul intr-o secunda daca nu i-ar aduce rating si bani.
Asa cum prietena lui Teo a fost aseara la Nasul si erau mierosi unul cu altul, dupa ce ea si MB l-au luat in balon pe Nasul in mod repetat, cred ca orice e posibil Smile. (pt bani adevarati).
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de Mihaela Mar 20 Apr 2010, 2:37 pm

ABBA a scris:In legatura cu vulgaritatea: da, exista mai multe feluri de a fi vulgar, cred ca totul depinde de atitudine. Unora le sta bine!
Mie mi se pare ca-i sta bine doar atunci cand face misto de pitipoance (sau de bloggeri, sau de diferite situatii, dar nu politice caci aici se vede ca e interesat Smile).
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de res Mar 20 Apr 2010, 2:39 pm

another a scris:
res a scris:eu cred ca de la "lupta pentru suprematie" se trag toate Wink
Res, băieţii ăştia nu concurează unii împotriva altora. Nu au aceleaşi ore de emisiune, măcar! Nu au prea multe în comun, pentru a se măsura.
si totusi, discutiile dintre ei se invart in jurul ratingului Wink
res
res

Mesaje : 409
Data de inscriere : 07/01/2010
Varsta : 69

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de another Mar 20 Apr 2010, 2:52 pm

res a scris:
another a scris:Res, băieţii ăştia nu concurează unii împotriva altora. Nu au aceleaşi ore de emisiune, măcar! Nu au prea multe în comun, pentru a se măsura.
si totusi, discutiile dintre ei se invart in jurul ratingului Wink
Este posibil. În fond, trebuie să aibă şi ei un subiect, nu-i aşa?
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de Mihaela Mar 20 Apr 2010, 3:32 pm

res a scris:
si totusi, discutiile dintre ei se invart in jurul ratingului Wink
Totul se invarte in jurul aceluiasi si aceluiasi subiect Smile iar ratingul duce tot acolo......
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de res Mar 20 Apr 2010, 5:02 pm

another a scris:
res a scris:[...] si totusi, discutiile dintre ei se invart in jurul ratingului Wink
Este posibil. În fond, trebuie să aibă şi ei un subiect, nu-i aşa?
ratingul este totusi o masura a cat de "buni" sunt unii sau altii . Nu inteleg totusi de ce la noi sunt considerate foarte importante astfel de ierarhizari, care genereaza astfel de conflicte Rolling Eyes
res
res

Mesaje : 409
Data de inscriere : 07/01/2010
Varsta : 69

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de another Mar 20 Apr 2010, 5:07 pm

res a scris:ratingul este totusi o masura a cat de "buni" sunt unii sau altii . Nu inteleg totusi de ce la noi sunt considerate foarte importante astfel de ierarhizari, care genereaza astfel de conflicte Rolling Eyes
Criterii de ierarhizare, de valorizare, tot trebuie să existe...
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de res Mar 20 Apr 2010, 7:43 pm

another a scris:
res a scris:ratingul este totusi o masura a cat de "buni" sunt unii sau altii . Nu inteleg totusi de ce la noi sunt considerate foarte importante astfel de ierarhizari, care genereaza astfel de conflicte Rolling Eyes
Criterii de ierarhizare, de valorizare, tot trebuie să existe...
sa existe, dar sa nu fie considerate prioritati, ci eventual doar divertisment Wink
res
res

Mesaje : 409
Data de inscriere : 07/01/2010
Varsta : 69

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de another Mar 20 Apr 2010, 7:47 pm

Asta depinde numai de cine le priveşte...
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de aurora Mar 20 Apr 2010, 10:23 pm

another a scris:
aurora a scris:e un alt gen de vulgaritate, cel putin asa imi pare mie
de injuraturi ce zici, sunt tintite clar, la cei care sunt atat de dobitoci incat sa-l injure, sa-l sune la telefon
si alte chestii de-astea cu caracter personal... pai ala de il suna sau ii trimite sms-uri sa-l injure, nu e bou? ba si mai rau!

vulgaritatile carcotasilor, au tenta aia sexoasa, care pe mine ma dezgusta
nici huidu nu-mi place, el ca persoana, mai ales de cand s-a ingrasat
MB-ul şi Cârcotaşii au target-uri diferite, asta e tot. Cred că sunt puţini cei care urmăresc ambele emisiuni. Fiecare urmăreşte ceva pe gustul lui, ori gusturile sunt ca şi - nu ştiu ce - adică fiecare cu al lui!

Nu e numai asta. Pe MB l-am urmarit de la inceputurile lui in TV, pe cand era cu Teo, peste tot pe unde a fost.
Carcotasii i-am urmarit continuu, de la primele lor aparitii, nu scapam nici o emisiune a lor, era parca duminita dupa masa.
Dar cand s-au nasolit... nu ma mai uit la ei deloc-deloc de multa vreme.
Am fost mare fan "Divertis" de la primele emisiuni ale lor la TV, parca erau la PtoTv la inceput.
Dar s-au vulgarizat si parca s-au prostit de tot de tot... nu ma mai uit deloc-deloc la ei.

In schimb nu am suportat niciodata genurile Garcea, Vacanta MARE, La bloc, Vecinii, Doru Octavian...,
Tampiti in Nato, altele nu mai stiu ce au mai fost.

Mi-a mai placut mult la inceputuri, cuplul de la Cluj, nu mai stiu cum se numeau,
aveau momente comice inteligente, placute.
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de Franz Schneider Mier 21 Apr 2010, 6:41 am

aurora a scris:Mi-a mai placut mult la inceputuri, cuplul de la Cluj, nu mai stiu cum se numeau,
aveau momente comice inteligente, placute.
RABĂ şi ROZI !!! bounce
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de ABBA Mier 21 Apr 2010, 12:27 pm

Mie imi place VOUA!

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de another Mier 21 Apr 2010, 12:38 pm

aurora a scris:In schimb nu am suportat niciodata genurile Garcea, Vacanta MARE, La bloc, Vecinii, Doru Octavian...,
Tampiti in Nato, altele nu mai stiu ce au mai fost.
Astea sunt pentru manelişti...
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de nicuvar Mier 21 Apr 2010, 1:16 pm

Franz Schneider a scris:
aurora a scris:Mi-a mai placut mult la inceputuri, cuplul de la Cluj, nu mai stiu cum se numeau,
aveau momente comice inteligente, placute.
RABĂ şi ROZI !!! bounce

Cred ca Aurora s-a gandit la Constantin Trofin si Ovidiu Uscat.
nicuvar
nicuvar

Mesaje : 1183
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de aurora Mier 21 Apr 2010, 1:48 pm

nicuvar a scris:
Franz Schneider a scris:
RABĂ şi ROZI !!! bounce

Cred ca Aurora s-a gandit la Constantin Trofin si Ovidiu Uscat.

La toti 4, ca toti 4 imi placeau tare tare mult !!!!!!!!!!!

Pe unde or mai fi aparand?
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de neica nimeni Joi 22 Apr 2010, 7:03 am

Raba acu a dat-o mai pe muzica.
Si mie mi-a placut Voua pe vremea lui Radu Gabriel. A avut una care mi-a placut mult, de era el om de afaceri si isi cumparase o filarmonica si le dadea sfaturi la aia ce si cum sa cante. Exact cum e la noi. Cu formula de adresare:"ba directore". Nu dau nicaieri de ea.
Divertisul au fost buni pe vremea CPUN-ului cand era toata tara un scandal, apoi s-au stins si ei.
neica nimeni
neica nimeni

Mesaje : 1025
Data de inscriere : 03/01/2010
Localizare : away from

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de aurora Joi 22 Apr 2010, 10:17 am

Acum parca nu mai e umor la Tv... ba da, a devenit emisiunea lui Gadea
cea mai tare emisiune de umor politic, cand e pregatita de maestrul Stan.
Am ras aseara, ca pe vremurile bune!
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de ABBA Joi 22 Apr 2010, 2:12 pm

Ce fain e bancul ala: cine credeti ca moare mai repede dintre cei 3 presedinti pe care i-a avut Romania dupa Revolutie? Va las sa raspundeti voi!

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

MIRCEA BADEA - editia 2010 - Pagina 15 Empty Re: MIRCEA BADEA - editia 2010

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum