INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ciorbă de afumătură

In jos

Ciorbă de afumătură Empty Ciorbă de afumătură

Mesaj Scris de another Dum 17 Iul 2011, 11:38 am

Ciorbă de afumătură

Ingrediente
- afumătură de porc
- borș
- ardei grași
- roșii
- morcovi
- păstârnac
- dovlecel
- leuștean
- semințe de mărar
- semințe de chimen


Afumătura de purcel poate fi din orice parte: costiță, ciolane, piciorușe. Eu am avut niște ciolane.[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Am călit un pic zarzavatul spălat bine.
Ceea ce vedeți aici am folosit numai în parte, pentru că totodată căleam zarzavat și pentru un gulaș. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Separat, am pus la fiert afumătura de purcel, împreună cu semințe de mărar și cu semințe de chimen.[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Am adăugat zarzavatul călit, iar când acesta a fost fiert, împreună cu afumătura, am adăugat borșul.
Adăugați întotdeauna borș cald, sau fierbinte. Asta va permite ciorbei să fiarbă , să rămână în clocot
până fierbe un pic și borșul! Dacă puneți borș rece,a cesta va da un pic înapoi fiertura...
Adăugați cât mai mult leuștean verde și serviți cu smântână și ardei iute. Poftă mare![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum