INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Box

+2
little light
another
6 participanți

In jos

Box Empty Box

Mesaj Scris de another Lun 12 Apr 2010, 4:43 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] la categoria supermijlocie, versiunea IBF, în faţa boxerului columbian Edison Miranda, pe 17 aprilie anul acesta, la Centre Bell din Montreal. Pugilistul român a ajuns la Montreal venind din Florida unde a efectuat un stagiu de pregătire timp de nouă săptămâni asistat de antrenorul său, Stephan Larouche.

Lucian Bute a fost declarat luna trecută drept cel mai bun boxer din categoria sa, în palmaresul său fiind înscrise 25 de victorii (20 prin KO) şi nicio înfrângere. Columbianul Edison Miranda are 33 de victorii (29 prin KO) şi patru înfrângeri.
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de another Dum 18 Apr 2010, 6:13 am

Lucian Bute şi-a păstrat titlul mondial învingându-l acum câteva ore pe Edison Miranda. Prin KO, bineînţeles!
Felicitări Lucian Bute!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] declaraţiile băieţilor şi antrenorilor lor înainte de meci.

Meciul în întregime nu au apărut încă pe net, dar am văzut pe posturile de ştiri câte ceva.

Bute l-a executat scurt în runda a treia pe Miranda cu un upercut de stânga care l-a trimis implacabil la podea! Boxerul columbian a avut noroc că s-a prăbuşit înainte să-l ajungă şi dreapta lui Bute care s-a dus peste ceafa lui Miranda, acesta fiind aflat în cădere.


Ultima editare efectuata de catre another in Dum 18 Apr 2010, 6:28 am, editata de 1 ori
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de another Dum 18 Apr 2010, 6:26 am

Primele imagini pe Youtube.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] care l-a trimis pe Miranda în lumea viselor.

Primele imagini de după meci ale [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de another Dum 18 Apr 2010, 6:44 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de little light Dum 18 Apr 2010, 7:41 am

Felicitări,Bute! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de neica nimeni Dum 18 Apr 2010, 9:56 am

Felicitari Lucian. Nu e nimic de comentat. E clar. Succes mai departe. De acum Lucian va incepe sa boxeze pe bani adevarati.Sume nu joaca.
neica nimeni
neica nimeni

Mesaje : 1025
Data de inscriere : 03/01/2010
Localizare : away from

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de nicuvar Dum 18 Apr 2010, 11:15 am

Felicitari, Lucian. Aveti aici inregistrarea intregului meci. KO=ul este la minutul 10.

nicuvar
nicuvar

Mesaje : 1183
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de Franz Schneider Dum 18 Apr 2010, 12:34 pm

Un veritabil regal pugilistic, asa cum Lucian Bute ne-a obisnuit in cariera de profesionist.
F E L I C I T A R I LUCIAN BUTE !!!


Ultima editare efectuata de catre Franz Schneider in Dum 18 Apr 2010, 3:46 pm, editata de 1 ori
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de another Dum 18 Apr 2010, 3:43 pm

Momentul 09:57 - Miranda îşi pune mâinile în şolduri, ca să-l enerveze pe Bute, dar două secunde mai târziu încearcă să-şi reia garda. Bute îşi lasă şi el mâinile în jos, dar nu îşi ia ochii de pe Miranda!

Priviţi cu atenţie momentele alea, sunt magistrale, sunt superbe! Aşa ceva nu vedem oriunde. Pur şi simplu, Lucian Bute parcă este ELECTRIC. Miranda îşi reia garda, dar Bute este cu mult mai rapid decât el, parcă-i pus în priză! Este este trăznet, este fulger, este campion mondial! Miranda n-a terminat de ridicat mâinile, când Bote este deja în gardă!

Când Bute îşi ridică electirc braţele este momentul 09:59, iar la momentul 10:04 Miranda este la podea şi numărat. Numai cinci secunde şi un upercut al lui Lucian Bute au făcut dintr-un boxer periculos şi agresiv ca Edison Miranda un băiat dezorientat şi visător aflat undeva într-un loc despre care nici el nu înţelegea ce şi unde este în acele momente!

Când o să am timp, poate am să comentez mai în detaliu acest meci! În orice caz, aici nu se vede bine dreapta lui Bute de după upercutul de stânga. Aia i-a trecut lui Miranda prin freză, pentru că el era ocupat să se lungească pe podea. Dacă-l ajungea şi dreapta aia, cu greu îmi vine să cred că Miranda s-ar mai fi putut ridica pe picioarele sale de la podea!
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de neica nimeni Lun 19 Apr 2010, 3:57 am

Aroganta l-a costat scump pe Miranda. A vrut sa braveze si nu prea era cazul. Dar eu cred ca deja era clatinat inca inainte de pusul mainilor in sold. Declinul cred ca a inceput de cand si-a simtit putin ficatul incercand sa ia locul altor organe vecine. Fapt care l-a si iritat vizibil. A se vedea ce grijuliu era apoi cu garda in acea zona.Si tot a mai luat-o odata chiar inainte sa puna mainile in sold. Ma gandesc daca nu cumva ca sa mai ia o gura de aer.
Bute, sportiv adevarat nu l-a lovit cand acesta avea garda jos. Imi place la el ca lupta curat. Succes in continuare Lucian.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

inregistrarile sunt sterse cu o viteza uimitoare din cauza de drepturi de autor, asa ca postez si eu linkul de pe trilu poate mai ramane ceva timp.
neica nimeni
neica nimeni

Mesaje : 1025
Data de inscriere : 03/01/2010
Localizare : away from

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de neica nimeni Lun 19 Apr 2010, 4:14 am

Nu mai zic nimic de faptul ca Lennox Lewis a facut un obicei de a veni la meciurile lui Bute si ce comentariu a facut in ce il priveste pe Lucian..
Iata si un titlu care spune multe.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
neica nimeni
neica nimeni

Mesaje : 1025
Data de inscriere : 03/01/2010
Localizare : away from

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de cactus Joi 07 Iul 2011, 4:26 pm

In alta ordine de idei, ca nu ma pot abtzine; astazi am fost la Maseaua stricata sa-mi beau ziarul; si acolo, am vazut pe sticla cum brodau pe shortul lui Lucian Bute "Frunza Romaniei" - expresia nu-mi apartzine; ok - a pus Frunza lu Nutzi; n-am fost atent unde au brodat-o, pe lateral sau in fatza asa cum arata frunza lu Adam. Or fi vrand s-o excite pe Nutzi Udrea ? Honi soit qui mal y pense... fluier
cactus
cactus

Mesaje : 632
Data de inscriere : 15/01/2011
Varsta : 73
Localizare : s-a schimbat

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de another Dum 06 Noi 2011, 5:54 am

Lucian Bute l-a învins pe Glen Johnson, la puncte.
Bute, 31 de ani, Johnson, 42 de ani... A treizecea victorie a lui Bute. La puncte, de data asta... Hmmm...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Box Empty Re: Box

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum