INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

+7
Skipper
aurora
Loki
Mr Nobody
another
magicianul
Franz Schneider
11 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Vin 18 Mar 2011, 4:50 pm

Franz Schneider a scris:
In Gyula functioneaza singurul liceu romanesc din Ungaria.
Totusi, potrivit romanilor din Ungaria,
in programa liceului exista doar doua ore de limba romana pe saptamana,
iar majoritatea materiilor sunt predate in limba ungara.

Pe de alta parte, Eva Iova a mai atras atentia
ca in toamna lui 2011 va avea loc un recensamant in Ungaria si ca exista posibilitatea ca,
din cauza recenzorilor sau a formularelor de chestionare,
multi romani din Ungaria sa nu isi declare etnia.
Ea a oferit ca exemplu precedentul recensamant, din 2001,
explicand ca atunci, din diverse motive legate de organizare,
rezultatele au indicat existenta a 5.000 de romani si a doar 30 de ortodocsi,
in realitate in Ungaria fiind 15.000 de romani.
Recensamantul este cu atat mai important cu cat, potrivit Evei Iova,
incepand din 2013 finantarea organizatiilor, inclusiv a celor de romani,
se va face pe baza rezultatelor de la recensamant.

Vedeti voi, tocmai aici e buba. Ungurii din Ungaria nu au respectul reciprocitatii in ceea ce priveste solicitarile etnicilor din cele doua tari. Oare de ce ? Pentru ca sunt corecti ? Neeeee... pentru ca sunt sovini intruchipati.
Ungurii din Ungaria... ei "cetatenii simplii,votantii" isi fac legile?
Ei le dau sau nu, drepturile romanilor?

Dar romanii din Ungaria... oare isi cer ei drepturi in Ungaria?
Sunt ei organizati si insistenti ca ungurii din Romania?

Cati romani sunt nascuti din generatii intregi traitori in Ungaria?
Cati unguri nascuti din generatii intregi traitori in Romania?

De ce unora dintre romanii care parasesc definitiv Romania si se stabilesc pe alte meleaguri,
de ce le este rusine sa mai spuna ca sunt romani?
Si daca cumva le este numele cu "... escu" isi schimba numele
doar ca sa se integreze in tara de imprumut?

Diaspora maghiara isi sprijina si isi ajuta tara de origine, este unita.
Diaspora romaneasca?!?!?


dans
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Vin 18 Mar 2011, 4:53 pm

Franz Schneider a scris:
aurora a scris:Franz, Mihaela...cum ar fi daca ati sta in realitate, in lumea reala,
la aceeasi masa cu Cristina, la un pahar de bere?
Imaginati-va un scenariu, este oricand foarte posibil
ca oameni cu opinii diferite (politice, religioase,de fotbal) sa se intalneasca in real,
laintalniri inevitabile si unde nu te poti ridica de lamasa si sa pleci!
Tu ...cam ce crezi ? Cum ma vezi tu pe mine in asemenea ipostaza ?
Apoi iti voi raspunde eu, sincer si cinstit.

Nici pe forum nu te-am vazut injurand sau insultand pe cineva.

Si nu cred ca, in viata ta reala, nu ai fost si inca de multe ori,
pus in situatia sa stai la masa cu o multime de oameni cu pareri
chiar diametral opuse celor ale tale.

Si cred ca ai facut fatza cu omenie intotdeauna.



aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Mihaela Vin 18 Mar 2011, 4:53 pm

Franz Schneider a scris:
Mihaela, crede-ma ca am intrat pe LL doar pentru a ma interesa de soarta amicei noastre comune Karima, in timpul evenimentelor din Egipt. Si... nici acum nu stiu nimic de ea. Imi e tare draga si mi-ar face o deosebita placere sa stiu ca e bine, sanatoasa si nu i s-a intamplat nimic rau.
Cat priveste evolutia mea pe acel forum, te rog sa ma crezi ca nu am nici cea mai mica parere de rau ca nu mai evoluez acolo. Iar voi stiti foarte bine ce si cum. Eu am stat drept si mi-am expus parerea de fiecare data ignorand toate mizeriile care mi s-au facut. Totusi, nu am putut si nu voi putea sa trec niciodata peste faptul ca am fost exclus ca o masea stricata atunci cand am deranjat "sucul Propriu portocaliu" al Cristinei si a lui Condor. Condor care nici macar nu a avut bunul simt sa-mi impute el asta si l-a pus pe Abbi sa "mi-o traga" miseleste, pe la spate.
Stiu Franz, nu esti singurul care a primit jignirile acelei bitch, poate printre primii. Eu, Nicu pe care l-a facut in fel si chip legandu-se de varsta, de boala numindu-l handicapat, etc, pe Geta a jignit-o si evident pe mine. Si drept consecinta? Ce?? Eu, Nicu si Geta suntem sau vom fi, naiba sa-i ia, deci vom fi sanctionati!!!!!!!! amuzant amuzant amuzant
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Vin 18 Mar 2011, 4:54 pm

Mihaela a scris:
Franz Schneider a scris:Iata si replica de tip romanesc la problemele ultimelor zile din secuime :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acu, daca e sa o spunem pe nume, eu nu-l vad bine pe ungurasul asta in inima motilor. Chiar deloc. Nu m-ar mira sa aud ca i s-a intamplat ceva aidoma a ce i-a facut el papusii aleia cu chip de Avram Iancu. lol!
Desi ar merita si daca ar fi invers cazul - cred ca asa ar pati un roman eventual, eu zic totusi ca nu va pati nimic Sad Si stii de ce? Pentru ca e nevoie de curaj, care lipseste din pacate. Noi suntem toleranti pana la paroxism.
Inseamna ca nu-i cunosti pe moti si nu stii ce reprezinta Avram Iancu pentru ei : un alt fel de Dumnezeu !!! Eu zic sa nu bagi mana in foc.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Vin 18 Mar 2011, 4:55 pm

Mihaela a scris:
Franz Schneider a scris:
Mihaela, crede-ma ca am intrat pe LL doar pentru a ma interesa de soarta amicei noastre comune Karima, in timpul evenimentelor din Egipt. Si... nici acum nu stiu nimic de ea. Imi e tare draga si mi-ar face o deosebita placere sa stiu ca e bine, sanatoasa si nu i s-a intamplat nimic rau.
Cat priveste evolutia mea pe acel forum, te rog sa ma crezi ca nu am nici cea mai mica parere de rau ca nu mai evoluez acolo. Iar voi stiti foarte bine ce si cum. Eu am stat drept si mi-am expus parerea de fiecare data ignorand toate mizeriile care mi s-au facut. Totusi, nu am putut si nu voi putea sa trec niciodata peste faptul ca am fost exclus ca o masea stricata atunci cand am deranjat "sucul Propriu portocaliu" al Cristinei si a lui Condor. Condor care nici macar nu a avut bunul simt sa-mi impute el asta si l-a pus pe Abbi sa "mi-o traga" miseleste, pe la spate.
Stiu Franz, nu esti singurul care a primit jignirile acelei bitch, poate printre primii. Eu, Nicu pe care l-a facut in fel si chip legandu-se de varsta, de boala numindu-l handicapat, etc, pe Geta a jignit-o si evident pe mine. Si drept consecinta? Ce?? Eu, Nicu si Geta suntem sau vom fi, naiba sa-i ia, deci vom fi sanctionati!!!!!!!! amuzant amuzant amuzant
Daca aveai ochi portocalii nu pateai nimic. pupic
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Mihaela Vin 18 Mar 2011, 4:56 pm

Franz Schneider a scris:
Inseamna ca nu-i cunosti pe moti si nu stii ce reprezinta Avram Iancu pentru ei : un alt fel de Dumnezeu !!! Eu zic sa nu bagi mana in foc.
Nu bag mana in foc. Incerc sa sper daca ma incurajezi drag Very Happy
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Vin 18 Mar 2011, 4:56 pm

aurora a scris:
Franz Schneider a scris:
aurora a scris:Franz, Mihaela...cum ar fi daca ati sta in realitate, in lumea reala,
la aceeasi masa cu Cristina, la un pahar de bere?
Imaginati-va un scenariu, este oricand foarte posibil
ca oameni cu opinii diferite (politice, religioase,de fotbal) sa se intalneasca in real,
laintalniri inevitabile si unde nu te poti ridica de lamasa si sa pleci!
Tu ...cam ce crezi ? Cum ma vezi tu pe mine in asemenea ipostaza ?
Apoi iti voi raspunde eu, sincer si cinstit.

Nici pe forum nu te-am vazut injurand sau insultand pe cineva.

Si nu cred ca, in viata ta reala, nu ai fost si inca de multe ori,
pus in situatia sa stai la masa cu o multime de oameni cu pareri
chiar diametral opuse celor ale tale.

Si cred ca ai facut fatza cu omenie intotdeauna.
Ina, de data asta s-ar putea sa te inseli. Doar de data asta. Asta e un caz cu totul si cu totul special. Iti spun drept : AS MURI CU EA DE GAT !!!
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Vin 18 Mar 2011, 4:59 pm

Mihaela a scris:
Franz Schneider a scris:
Inseamna ca nu-i cunosti pe moti si nu stii ce reprezinta Avram Iancu pentru ei : un alt fel de Dumnezeu !!! Eu zic sa nu bagi mana in foc.
Nu bag mana in foc. Incerc sa sper daca ma incurajezi drag Very Happy
Mai, motii sunt ceva aidoma maramuresenilor : calmi, asezati, ospitalieri... pana ii calci pe coada. Iar faptul ca unguru bulan l-a "spanzurat" pe Avram Iancu e mai mult decat o jignire adusa motilor, e o blasfemie insuportabila.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Vin 18 Mar 2011, 5:03 pm

Franz Schneider a scris:Iata si replica de tip romanesc la problemele ultimelor zile din secuime :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acu, daca e sa o spunem pe nume, eu nu-l vad bine pe ungurasul asta in inima motilor.
Chiar deloc. Nu m-ar mira sa aud ca i s-a intamplat ceva aidoma
a ce i-a facut el papusii aleia cu chip de Avram Iancu. lol!

Franz, nu este "replica de tip romanesc",
ca tu daca erai "autoritatea" poate nu procedai in acest mod.

"Funcţionarul public Csibi Barna, angajatul Direcţiei Finanţelor Publice a judeţului Harghita
care l-a "spânzurat" pe Avram Iancu, a fost detaşat pentru şase luni
de către preşedintele ANAF, Sorin Blejnar,
în Abrud, Judeţul Alba, oraşul în care a urmat clasele elementare fostul revoluţionar.


Acuma, "organul" recte politia locala de acolo, daca ar avea minte,
ce ar trebui sa faca? Sa ia masuri preventive, sa-i asigure paza "papusarului"
ca sa nu i se intample ceva si un roman nevinovat sa intre la puscarie ?!?!

aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Mihaela Vin 18 Mar 2011, 5:09 pm

Franz Schneider a scris:
Mai, motii sunt ceva aidoma maramuresenilor : calmi, asezati, ospitalieri... pana ii calci pe coada. Iar faptul ca unguru bulan l-a "spanzurat" pe Avram Iancu e mai mult decat o jignire adusa motilor, e o blasfemie insuportabila.
E o blasfemie adusa tuturor, poate motilor in special. E o mojicie care nu se face si nu-i inteleg deloc deloc pe cei care incearca sa gaseasca scuze unui asemenea gest. Sad Sad Sad

Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Vin 18 Mar 2011, 6:06 pm

aurora a scris:Franz, nu este "replica de tip romanesc",
ca tu daca erai "autoritatea" poate nu procedai in acest mod.
Ba fix la fel procedam. Il trimiteam "hrana" motilor. Carne de tun. Si-a cautat-o cu lumanarea. Ce-a cautat ...asta a gasit.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Vin 18 Mar 2011, 6:11 pm

Eu nu sunt pentru rezolvarea "cu brişca" a divergenţelor!
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Vin 18 Mar 2011, 7:51 pm

Nu cu brisca Ina... cu sfoara si sapun, muuuuuuuul sapun, sa alunece bine sfoara. Exact asa cum i-a facut el papusii.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Vin 18 Mar 2011, 8:23 pm

Franz Schneider a scris:Nu cu brisca Ina... cu sfoara si sapun, muuuuuuuul sapun, sa alunece bine sfoara.
Exact asa cum i-a facut el papusii.

Crezi că unguru' s-ar sinucide singur?

Merită ca un român să intre la puşcărie şi să-şi încarce sufletul cu o crimă?

Pentru ce există legi şi organe indrituite să le aplice?

aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Mihaela Vin 18 Mar 2011, 10:25 pm

Franz Schneider a scris:Nu cu brisca Ina... cu sfoara si sapun, muuuuuuuul sapun, sa alunece bine sfoara. Exact asa cum i-a facut el papusii.
Eu cred ca ar trebui legat si fortat sa se uite cum i se fac chestii asemanatoare vreo unor papusi. Si asta vreo cateva saptamani asa.. jocolor Metode de tortura exista. Nu omorat.
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Mihaela Sam 19 Mar 2011, 2:09 pm

Acuma ma duc la treburi. Nu de politica externa ca in acest topic ci de politica administrativa car se poate de casnica. Very Happy

Referitor la politica externa - adica un alt forum, ca si cum ar fi alt teritoriu Very Happy Laughing - ca nu voi mai calca pe acolo. Cu toate astea sunt ferm convinsa ca la urmatoarea cearta care se va produce - desi eu nu voi posta deloc acolo - tot eu voi fi atentionata. Mi se pare grotesc si in acelasi timp cretin modul de gandire portocaliu! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Sam 19 Mar 2011, 6:06 pm

Soţia ambasadorului Ungariei şi-a încheiat discursul în care a citat din Viktor Orban
cu un vers din Wass Albert:
"Legyen Erdély újra, ami volt!" - "Să fie Ardealul din nou ce-a fost!"
Acest vers, din poemul "Eliberarea Ardealului", a fost rostit în faţa a sute de martori.

Wass Albert a fost declarat criminal de război.

Strofa din care face parte versul este următoarea:
"Legyen Erdély újra, ami volt!/ Óvjuk meg a székelyeket/ a románok rémtetteitől"
("Să fie Ardealul din nou ce-a fost!/ Să-i apărăm pe secui/ De faptele odioase ale românilor").

Conform Wikipedia, Wass Albert a fost un nobil maghiar, deţinând titlul de Conte de Czege şi Szentegyed.
S-a născut în 1908, la Răscruci (Judeţul Cluj) şi s-a sinucis la 17 februarie, 1998 în Astor, Florida (Statele Unite).
A fost fiul lui Endre Wass (1886-1975) şi al baronesei Ilona Bánffy de Losonc (1883-1960).
A fost inginer forestier, scriitor şi poet.

În perioada ocupării Transilvaniei de Nord ca urmare a dictatului de la Viena,
prin scrierile sale patriotice, Wass a exacerbat relaţiile dintre maghiarii şi românii din Transilvania.
Ca răsplată a fost premiat de înalte instituţii academice din Ungaria,
fiind numit totodată membru al Academiei Ungare, "pentru cunoştinţele sale forestiere".

În mai 1946, atât Albert Wass, cât şi tatăl său Endre Wass au fost condamnaţi la moarte în contumacie
de Tribunalul Cluj, iar posesiunile le-au fost confiscate, fiind găsiţi responsabili pentru evenimentele
care au avut loc în septembrie 1940, când un locotenent ungur, pe nume Pakucs, a arestat şase locuitori
din Sucutard şi a executat patru dintre ei (doi români şi două evreice) în localitatea Ţaga.

Albert Wass a fost găsit responsabil şi pentru instigarea şi provocarea măcelului de la Mureşenii de Câmpie ,
când soldaţi unguri, conduşi de locotenentul Gergely Csordás, au ucis 11 persoane civile.

Wass este în continuare considerat oficial criminal de război, fiind documentat de Muzeul Holocaustului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Dum 19 Iun 2011, 11:03 pm

Frumos blog. Groaznic filmuletul dar cat de adevarat :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Mier 22 Iun 2011, 6:30 pm

Traian Băsescu vrea să dea UDMR-ului, în schimbul rămânerii la guvernare,
judeţul Harghita-Covasna şi un judeţ mai mititel, judeţul Mureş.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Partenerii noştri sunt dispuşi să accepte o soluţie separată pentru Secuime,
adică Harghita şi Covasna să-şi păstreze statutul


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fostul Preşedinte al UDMR, Marko Bela , a declarat că oferta pe care Traian Băsescu şi PDL
au făcut-o Uniunii este ca Harghita şi Covasna să-şi păstreze statutul.

"Deşi PDL ţine la ideea judeţelor mari, în acest moment ar fi dispuşi să accepte
o soluţie separată pentru Secuime, ceea ce ar însemna că, deşi daca ar fi opt judete,
cele două judete secuieşti Harghita şi Covasna şi-ar păstra în continuare statutul",

a declarat Marko pentru televiziunea maghiară din Ardeal, citat de Transindex.

Potrivit fostului lider al Uniunii soluţia propusă are
"tot atâtea dezavantaje cât avantaje deoarece nu raspund situaţiilor judeţelor Mureş şi celor din Partium".
"Dar din moment ce această propunere a fost făcută este evident că noi trebuie să o analizam",
a mai spus Marko.
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Mier 22 Iun 2011, 10:34 pm

Dementa isi face simtita prezenta tot mai des in randurile PDL-istilor.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de aurora Joi 23 Iun 2011, 7:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ioan Oltean: “Dacă UDMR nu e de acord cu oferta 8+2,
vom renunţa la proiectul reorganizării până după parlamentare”


Ce şansă de reuşită acordaţi unei înţelegeri cu UDMR?
Nu vreau să gândesc în procente. Noi am făcut o ofertă.
UNPR a achiesat fără reţinere la acest proiect,
minorităţile şi UDMR au decis să se mai gândească şi să vină luni cu o soluţie.
În opinia mea, UDMR nu va putea respinge o asemenea opţiune. E o ofertă pe care ar fi păcat să o piardă.








aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de cactus Sam 09 Iul 2011, 8:24 pm

uite o adevarata (?) regionalizare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cactus
cactus

Mesaje : 632
Data de inscriere : 15/01/2011
Varsta : 73
Localizare : s-a schimbat

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Franz Schneider Dum 10 Iul 2011, 9:00 am

E mai aproape de realitate decat impartirea dictata de PDL - UDMR.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC ! - Pagina 4 Empty Re: MURES, HARGHITA si COVASNA - TERITORIU ROMANESC !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum