INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cel mai bun regim

5 participanți

In jos

Cel mai bun regim Empty Cel mai bun regim

Mesaj Scris de iceman Vin 05 Mar 2010, 12:52 pm

Cand maimuta s-a dat jos din copac si-a dat seama ca superioritatea numerica o va ajuta sa nu fie mancata de lupi si, eventual sa se infrupte cu ceafa de mamut. Asa a aparut societatea. Cum totul se rezuma la mame, prima forma de organizare o fost ginta matriarhala adica aia la care "p.. ma-tii" insemna acelasi loc. Totul bine si frumos, totul se impartea egal la toata lumea asta pina cand un maimutoi mai pretentios si-a dat seama ca ar fi bine sa aiba si pentru el ceva pus deoparte si am avut "proprietate privata". Din acest moment unii s-au concentrat sa stranga iar altii sa munceasca pentru cei care strang. Asa am ajuns la feudalism adica era unul mare si tare care avea tot si prostimea care n-avea nimic. Si din prostimea asta s-au ridicat unii care au pus laba pe masina cu abur si asa am ajuns la industrializare, burghezie si capitalism. Fireste ca burghezii au uitat ca si ei erau mici candva si au luat locul marilor nobili comportandu-se exact ca ei adica exploatand pe ailalti. Un baiat destept s-a gandit ca totusi, era mai bine cand aveam totul la comun si a conceput ideea de comunism pe care pooarele entuziasmate de ideea averii comune, idee predata cu multa pasiune pe teava tunurilor si sub senila tancului. Au urmat, cel putin la noi, 50 de ani de fericire impartasita cu pusca si bastonul de cauciuc, timp in care urmasii maimutoiului de care va zicem mai sus au strans iar pentru ei dar aveau o problema: nu se puteau afisa pentru ca pe vremea aia era in vigoare ilicitul si la ce bun sa ai bani daca nu poti arata si altora asta? S-a facut o lovitura de stat, au omorat vioara a-ntaia iar trompetele care pina atunci faceau doar background instrumental au trecut in fata. Si asa am ajuns iar la capitalism, la o economie de piata libera care este monopolul catorva corporatii, la proprietatea privata de care doar o mica populatie are parte, la forma moderna de sclavie in beneficiul corporatiilor multinationale si a jigodiilor paduchioase care pina mai ieri erau persecutati politic de javre mai mari si, sa nu uitam de curvele care s-au inchinat la sfanta maciuca cu amandoua manutele devorand copii cruzi.
Asa ca avem iar feude, avem iar nobili care fac legea dupa bunul plac, avem iar saracie si mizerie.
Astept cu nerabdare urmatoarea emanatie a politicii economice si de stat.
iceman
iceman

Mesaje : 49
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 42
Localizare : buckarest

http://iceman-icemansworld.blogspot.com/

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Mr Nobody Vin 05 Mar 2010, 3:23 pm

As merge pe teoria evolutiei in cerc. In cercuri din ce in ce mai mici.
Mr Nobody
Mr Nobody

Mesaje : 1025
Data de inscriere : 04/01/2010
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 15 Mai 2010, 2:03 pm

Cel mai bun regim in Romania? Cu siguranta. De ce? Vizionati urmatoarele:

Dezbatere legea salarizarii in diverse state de pe glob

TURCIA
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

MEXIC
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

KOREEA DE SUD
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

UKRAINA
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RUSSIA
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ITALIA
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

TAIWAN
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

INDIA
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

JAPONIA
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si ...ROMANIA...unde "In fiecare din noi doarme un geniu. Si cu fiecare zi tot mai adanc..."
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de aurora Sam 15 Mai 2010, 2:08 pm

E mai bine să se încaiere?

Acuma să fim sinceri, care aţi asistat la şedinţe sau comunicări...
niciodată nu v-a luat "aţipeala"?
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 15 Mai 2010, 2:11 pm

Mai bine sa se incaiere decat sa doarma. SOMNUL NATIUNII / RATIUNII NASTE ...MONSTRI !
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de aurora Sam 15 Mai 2010, 2:20 pm

Franz Schneider a scris:Mai bine sa se incaiere decat sa doarma. SOMNUL NATIUNII / RATIUNII NASTE ...MONSTRI !

Monstrul nostru acum este unul singur... şi ăla nu doarme!
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de another Sam 15 Mai 2010, 3:34 pm

M-am abţinut să scriu ceva. Încă nu mi-e clar dacă n-o să vină cineva care să mă cenzureze.
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de another Sam 15 Mai 2010, 3:38 pm

M-am uitat cine a iniţiat topicul. E vorba despre colegul iceman. Încă nu ştiu dacă şi el nu suportă numele cuiva dintre politicieni. Pe **r* sau pe **se***c*, ori pe *l*e**u. Şi nu vreau să scriu ca să mă trezesc din nou cenzurat.
Poate că e bine să ne punem de acord ce nume nu este bine să apară pe forum. Sau pe fiecare topic etc.
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 15 Mai 2010, 3:44 pm

Singurul topic cenzurat e "Tarlaua". Cenzurat de Basescu. Nu vrea Stefan un ipocrit ca el pe topicul lui si eu ii respect decizia.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de aurora Sam 15 Mai 2010, 3:59 pm

Franz Schneider a scris:Singurul topic cenzurat e "Tarlaua". Cenzurat de Basescu.
Nu vrea Stefan un ipocrit ca el pe topicul lui si eu ii respect decizia.

Dar ZEUS e voie de scris? Twisted Evil

Franz pe bune şi pe glumă, n-am mai auzit de aşa fel de cenzură.
O să stai cu mătura şi făraşul după fiecare cuvânt?
Că poate scapă absolut din greşeală cuiva, fără absolut nici o intenţie.
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de another Sam 15 Mai 2010, 4:07 pm

Franz Schneider a scris:Singurul topic cenzurat e "Tarlaua". Cenzurat de Basescu. Nu vrea Stefan un ipocrit ca el pe topicul lui si eu ii respect decizia.
Poate că este bine să începem să facem o listă cu numele cenzurate pe acest forum! Este jignitor să cenzurezi pe cineva şi nu vreau să te pun în situaţia să persişti în a mă jigni, Franz!
Ai venit cu o listă, au o facem acum?
Laughing Laughing Laughing
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 15 Mai 2010, 4:12 pm

Pentru mine e simplu. Intru in Panou, atasez in lista cu cuvinte interzise ceea ce mi se solicita si ...basta. Restul face forumul singur. Daca interzic numele lui Basescu oricine va scrie acest nume va avea in mesaj stelute in locul numelui mentionat. Asta vreti ?
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de another Sam 15 Mai 2010, 4:16 pm

Franz Schneider a scris:Pentru mine e simplu. Intru in Panou, atasez in lista cu cuvinte interzise ceea ce mi se solicita si ...basta. Restul face forumul singur. Daca interzic numele lui Basescu oricine va scrie acest nume va avea in mesaj stelute in locul numelui mentionat. Asta vreti ?
Sigur că da! Dar să nu uiţi să-l vopseşti portocaliu, Franz! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] lol! lol! lol!
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de aurora Sam 15 Mai 2010, 4:17 pm

Franz Schneider a scris:Pentru mine e simplu. Intru in Panou, atasez in lista cu cuvinte interzise ceea ce mi se solicita si ...basta. Restul face forumul singur. Daca interzic numele lui Basescu oricine va scrie acest nume va avea in mesaj stelute in locul numelui mentionat. Asta vreti ?

Categoric NU!
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de another Sam 15 Mai 2010, 4:20 pm

Eu spuneam să facem o listă, iar dacă tu ai venit deja cu una, să mai adăugăm la ea câte ceva, dacă ne permiţi, câteva nume, sau cuvine în general!
De genul Ionela Prodan, Traian Băselu etc. Laughing
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 15 Mai 2010, 4:22 pm

aurora a scris:
Franz Schneider a scris:Pentru mine e simplu. Intru in Panou, atasez in lista cu cuvinte interzise ceea ce mi se solicita si ...basta. Restul face forumul singur. Daca interzic numele lui Basescu oricine va scrie acest nume va avea in mesaj stelute in locul numelui mentionat. Asta vreti ?

Categoric NU!
Another DA.
Aurora NU.
Vreti sa va hotarati ?
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de another Sam 15 Mai 2010, 4:36 pm

Franz Schneider a scris:
aurora a scris:

Categoric NU!
Another DA.
Aurora NU.
Vreti sa va hotarati ?
Ar trebui să fim de acord? geek
Eu ziceam să facem o listă şi să adăugăm la instrucţiunile cu care ai venit tu...
lol! lol! lol!
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de aurora Sam 15 Mai 2010, 4:48 pm

Nu stiu daca v-am zis vreodata, mama mea a fost redactor la Radio.
La redactia CULTURAL.
Aveau o lista, de la Comitetul Central PCR,
cu cuvintele pe care NU AVEAU VOIE sa le foloseasca in emisiunile
radiofonice culturale, despre arte platice.
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de another Sam 15 Mai 2010, 5:24 pm

aurora a scris:Nu stiu daca v-am zis vreodata, mama mea a fost redactor la Radio.
La redactia CULTURAL.
Aveau o lista, de la Comitetul Central PCR, cu cuvintele pe care NU AVEAU VOIE sa le foloseasca in emisiunile radiofonice culturale, despre arte platice.
Între aceste cuvinte se afla şi combinaţia sub orice formă între ele, în aceeaşi frază, a cuvintelor:care, această, problemă.
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 12 Iun 2010, 8:02 am

Nu mi-e mila deloc de bugetari, de angajatii din domeniul privat si nici de pensionari!

scris de MARIUS BATCA

Da. Nu mi-e mila de ei. Nici de bugetari, nici de angajatii din sectorul privat si nici de pensionari. Nu mi-e mila deloc. Nu am nici un pic de compasiune. Niste sclavi! Sa moara! In primul rand, nu mi-e mila de pensionari, pentru ca, de doua decenii, au contribuit la crearea unei societati in care toti analfabetii, toti pupincuristii si toti smecherii s-au imbogatit. Si au ajuns sa dicteze cum trebuie sa mearga lucrurile in tara asta. Nu mi-e mila de ei. Au tacut ani de zile si au inghitit. Asta fac si acum. Cu niste exceptii. Asa le trebuie!
Despre bugetari, ce sa mai zic? Sa luam, de exemplu, angajatii din Educatie. Niste oi. Da, exact, niste oi, care isi rumega nemultumirile pe la colturi. In timp ce accepta ca anumiti directori sa fie numiti pe criterii politice. In timp ce inspectorii vin sa le dicteze, pentru ca asa vrea nus' ce primar, nu's ce ministru. Daca nu le convenea, ar fi reactionat. Au preferat sa stea in saivanul lor si sa isi planga de mila. La urma urmei, ei sunt cei care i-au scolit pe multi dintre cei care ne conduc. Asa ca, ciocu' mic si joc de glezne. Va meritati soarta!
Sistemul de sanatate! O gluma sinistra! Se mira unii ca proasta-n targ cand isi vede "ceva" in balta ca ne pleaca medicii afara. Hai, sa fim seriosi! Medicii nu au trait tot in tara asta? Nu sunt si ei un fel de ciuca a batailor in ultimii 20 de ani? Bineinteles ca sunt. Au fost facuti spagari, nesimtiti, criminali. Mai este putin si li se schimba numele in Mengele. Daca preferi sa taci si sa accepti, doctore, asta e!
Functionarul public. Cum era sa il uit pe cel care ma fixeaza cu "o mutra acra", in timp ce vreau sa apelez la el. Bai, nenorocitule de functionar public, nu te mai holba la mine! Nu iti dai seama ca esti penibil? Iti place cand te injura lumea? Cred ca iti place. Atunci, taci!
Era sa ii uit si pe astia cu uniforma. Sa ii luam pe rand. Politistii sunt spagari, prosti si idioti. Li se rupe la basca de toate cele. Incultilor! Nenorocitilor! Nu va mai ajunge cat v-ati imbuibat? Presupun ca le place atunci cand pana si ultimul infractor le scuipa seminte in cap si ii ameninta cu telefoane la superiorii de la....
Urmeaza jandarmii! Ha-ha-ha! Astia sunt batausi de profesie! Stiu doar sa dea cu bastoanele, cu pumnii, picioarele si cu gaze lacrimogene. Niste retardati care sunt innebuniti dupa bolovani in dinti, suturi in vintre si flegmele suporterilor. Da, da! Asta sunteti! Nu v-ar mai ajunge "solda nesimtita"! Nu stiati ca asa sunteti perceputi, ciomagarilor?
Sa ii luam si pe prostii aia care se pregatesc temeinic pentru a deveni carne de tun pentru Afganistan. Alti"imbuibati in uniforma"! Iar daca nu se afla in teatrele de operatiuni externe, fac parte din marea masa de figuranti din "teatrul national". Niste nesimititi ca oricare altul, din cei enumerati mai sus. Niste nesimtiti si atat!Mai bine muriti! Oricum, va trateaza cu "spatele" si va considera mercenari. Capuselor! Nu v-ar fi rusine cand va aduceti colegii cu avionu' intre "patru scanduri", pe banii nostri, ai contribuabilor "pasnici".
Si a venit si randul celor care lucreaza in domeniul privat. Din care si eu fac parte cu "mandrie" de 12 ani. Cei mai fraieri, dintre fraieri. Cei mai idioti, dintre idioti. Ne complacem in mizerie si cu statutul de sclavi.Lanturile noastre nu sunt din metal, sunt din zale de indiferenta si acceptare a unei conditii jalnice. 11 ani si ceva am lucrat la o firma privata care mi-a dat de inteles ca pot castiga bani mai multi, daca Ea face nistesmecherii prin care plateste mai putini bani la Bugetul de stat. Si a avut dreptate. Firma a castigat. Eu, asemeni multor colegi am ramas cu ochii in soare. Sau vant. Suntem si noi niste nesimtiti! Ma rog, eu, cel putin ma simt, pentru ca am acceptat situatia! Si, pentru ca tot mi-am facut "autocritica", imi permit sa va rog sa imi acceptati:: "Sa traim bine!"
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Cel mai bun regim Empty Re: Cel mai bun regim

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum