INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Circul rutier

+5
another
nicuvar
little light
Franz Schneider
Andrei
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Circul rutier Empty Circul rutier

Mesaj Scris de Andrei Sam 13 Feb 2010, 8:58 am

Circul rutier. O jungla in fum. Fiare, oameni, obstacole de tot felul. Suparari sau satisfactii in traficul rutier, le poti exprima liber, aici. Sa le aflam cu totii...

Eu bag urmatorul mesaj, ca nu mai pot: Motociclistul, aceasta cometa neagra, ca noaptea, nu poate sa poarte vesta reflectorizanta ? Ca sa il vedem mai bine, ca vine. Cand il auzim, deja este... pe dreapta sau pe stanga, cum vrea el... Mie imi vine sa rag...

Andrei

Mesaje : 202
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Romania

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 13 Feb 2010, 10:53 am

Iar eu bag asta... CODUL RUTIER PENTRU BARBATI !!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de little light Sam 13 Feb 2010, 10:56 am

Andrei a scris:Circul rutier. O jungla in fum. Fiare, oameni, obstacole de tot felul. Suparari sau satisfactii in traficul rutier, le poti exprima liber, aici. Sa le aflam cu totii...

Eu bag urmatorul mesaj, ca nu mai pot: Motociclistul, aceasta cometa neagra, ca noaptea, nu poate sa poarte vesta reflectorizanta ? Ca sa il vedem mai bine, ca vine. Cand il auzim, deja este... pe dreapta sau pe stanga, cum vrea el... Mie imi vine sa rag...
De obicei motociclistii sunt cei care se plang...Cica nu sunt luati in seama...
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de little light Sam 13 Feb 2010, 10:58 am

Ce-am mai ras de codul tau,Franz! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 13 Feb 2010, 10:59 am

Inspirat din realitate maica !!!
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de little light Sam 13 Feb 2010, 11:04 am

Franz Schneider a scris:Inspirat din realitate maica !!!
Realitatea cui? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Andrei Sam 13 Feb 2010, 12:11 pm

little light a scris:
Franz Schneider a scris:Inspirat din realitate maica !!!
Realitatea cui? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

realitatea - mama... femeia la volan este, indiferent de coafura, o partenera prea delicata pt jungla de asfalt.Cine nu greseste ?

Andrei

Mesaje : 202
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Romania

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 13 Feb 2010, 12:24 pm

little light a scris:
Franz Schneider a scris:Inspirat din realitate maica !!!
Realitatea cui? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
A barbatilor maica, cum a cui !
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Andrei Sam 13 Feb 2010, 1:05 pm

Cavalerii volanului rotund ajuta printesele, care brodeaza la volan si ofteaza
(gluma-i gluma dar in trafic inima - i o guma, fiecare este pentru el, homo homini lupus [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ) S-au ati vazut si altfel ?

Andrei

Mesaje : 202
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Romania

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de little light Sam 13 Feb 2010, 1:05 pm

Andrei a scris:
little light a scris:
Realitatea cui? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

realitatea - mama... femeia la volan este, indiferent de coafura, o partenera prea delicata pt jungla de asfalt.Cine nu greseste ?
Deci...ajungem la vorba lui Franz: "realitatea barbatilor"... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Andrei Sam 13 Feb 2010, 1:11 pm

Cu un zambet calin, diva manioasa, ridica semnalul conducatorului auto, al mai graitor [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] poruncind parca ceva partenerilor care o vad. Nu am vazut asa ceva semn, facut de catre barbati, femeilor, niciodata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Andrei

Mesaje : 202
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Romania

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de little light Sam 13 Feb 2010, 1:17 pm

Ai gasit un exemplu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar intreaga atitudine a barbatilor fata de conceptul "femeia la volan" este destul de graitor in privinta asta.Cred ca nu s-a intamplat sa urc intr-o masina al carui sofer sa fie un barbat,sa nu-mi auda urechile propozitii de genul:"Aaa,eram sigur ca e femeie" ,"Ia uite,sigur e vreo blonda la volan","Ia uite ce mod de a parca!Sigur conduce o femeie!"...Deja a devenit un cliseu enervant.Sunt femei care conduc aiurea, la fel cum sunt si destui barbati care o fac.Si punct. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Andrei Sam 13 Feb 2010, 1:25 pm

little light a scris:Ai gasit un exemplu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
.. .Si punct. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

punct si virgula, memento muzical topic - deconectant (stai asa ca o sa vezi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Andrei

Mesaje : 202
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Romania

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de little light Sam 13 Feb 2010, 1:36 pm

Da...prietenul meu,Sandel... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Andrei Sam 13 Feb 2010, 1:44 pm

La trecerea de pietoni fara semafor auto, vedeti bine in semaforul pietonal transversal ? Ala patrat negru [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si cu aparatori de soare ? Ala care il actioneaza din buton , pietonul...

Andrei

Mesaje : 202
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Romania

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Franz Schneider Sam 13 Feb 2010, 3:20 pm

little light a scris:Ai gasit un exemplu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar intreaga atitudine a barbatilor fata de conceptul "femeia la volan" este destul de graitor in privinta asta.Cred ca nu s-a intamplat sa urc intr-o masina al carui sofer sa fie un barbat,sa nu-mi auda urechile propozitii de genul:"Aaa,eram sigur ca e femeie" ,"Ia uite,sigur e vreo blonda la volan","Ia uite ce mod de a parca!Sigur conduce o femeie!"...Deja a devenit un cliseu enervant.Sunt femei care conduc aiurea, la fel cum sunt si destui barbati care o fac.Si punct. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pe mine n-ai sa ma auzi niciodata graind asa ceva. Pentru mine toti sunt conducatori auto si atat. N-o cunosti pe sora mea. E un "mic" Fittipaldi pe soselele UE. Nimic nu-i sta in cale. Umileste barbatii si le arata "mijlociul" cand sunt nepoliticosi.
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de little light Sam 13 Feb 2010, 3:44 pm

Traiasca Fittipaldi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de nicuvar Sam 13 Feb 2010, 6:24 pm

Am ajuns deja in oras? intreaba sotia.
− Cu siguranta, raspunde sotul, lovim din ce in ce mai multi pietoni!.
− Pai, incetineste atunci!
− Cum sa incetinesc, daca tu conduci !
nicuvar
nicuvar

Mesaje : 1183
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de another Sam 13 Feb 2010, 6:34 pm

Soţia mea conduce de vreo 14 ani. Nu am avut niciodată niciun fel de emoţie să-i stau în dreapta când conduce. În ţară sau dincolo de graniţe.
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Franz Schneider Mier 19 Mai 2010, 9:52 am

Permisul auto
de Dan Puric

Dumnezeu, iubindu-mă, mă tot pune la felurite încercări ca să nu mă plictisesc.
Aşa a fost şi cu şoferia.
Ne-am luat şi noi maşină.
Atunci mi-a zis soţia că ar fi bine să-mi iau permis şi eu, că cine ştie, s-ar putea să fie nevoie vreodată să şofez.
Pentru mine, lucrul astă a venit prea tarziu, şi m-am dus la prima lecţie de şoferie cu emoţii de liceean, la un PECO, unde trebuia să mă întâlnesc cu instructorul. Tremuram rău pe marginea trotuarului, ca la bacalaureat, şi îl aşteptam. Cel mai bun lucru era că omul nu mă cunoştea.
A venit cu o Dacia de pe vremea lui Ceauşescu, căreia, când i-a pus o frână, chiar în faţa mea, i-au sărit şuruburile pe jos. Le-a adunat tacticos şi le-a pus la locul lor, ignorându-mă. Era mecanicul absolut, la întâlnirea cu imbecilul absolut.
Locul mortului.
Nea Ilie era plin de vaselină şi avea un fes slinos pe cap. M-a citit din prima, şi-a dat seama cu cine are de-a face. Daca m-ar fi cunoscut, mi-ar fi spus: "Vai, maestre, ce onorat sunt să vă fiu eu instructor!"
Când mi-a zis, fără să se uite la mine: "Bă, asta e cheia!", am îngheţat.
"Fii atent, a continuat el, ambreiajul este tata, frâna este mama, iar acceleraţia este copilul tâmpit care aleargă până ce dă cu capul în prima maşină." Absolut genial!
Apoi îmi spune scurt: "Treci în locul meu!"
Eu, speriat: "Lasă-mă, nene, că n-am mai pus în viaţa mea mâna pe aşa ceva."
El: "Bă, tu nu te-ai săturat să stai pe locul mortului şi să te conducă toţi tâmpiţii?"
Şi atunci m-am gândit să strig şi eu la poporul român:
"Popor român, nu te-ai săturat să stai pe locul mortului şi să fii condus de toţi tâmpiţii?"
Era o adevarată resuscitare, domnule! Şi îmi tot repeta: "Hai, hai, învaţă să conduci!"
Ceea ce a urmat a fost incredibil. M-a scos direct în trafic. Şi eu trebuia să am mâna pe volan, pe chei, pe schimbătorul de viteze, trebuia să mă uit în cele două oglinzi, dar şi în ochii lui.
"Unde te duci, măăă? Nu vezi unde mă bagi? O calci pe baba aia! Nu te uiţi în spate? Vezi, băă, că intră ălă în tine!"
Şi m-a ţinut aşa, de îngheţam şi transpiram tot, doua zile la rând! Nu mai eram sănătos! Nici un rol, în viaţa mea, nu m-a solicitat atât de mult, şi nu m-a adus într-o asemenea stare.
În a treia zi s-a liniştit de tot.
Stătea bătrânul cu o mână pe volan şi cu fesul pe ochi. Dormea, domnule!
"Înseamnă că am început să conduc bine", mi-am zis.
Crucea Sfântului Andrei.
Nu l-aţi văzut pe Puric, disperatul, între Maestrul său dormind şi traficul din Bucureşti. Si, târându-mă încet-încet, am trecut pe lângă un cimitir. Atunci Maestrul a deschis ochii:
"Bă, vezi? Aici e o fostă elevă de-a mea!" Mie mi-a îngheţat coloana vertebrală.
"În cimitir?"
"Pai da! Nu e singură, e cu soţul!"
"Cum a ajuns acolo?"
"Tot aşa, bă, ca şi tine, nu a oprit la Crucea Sfântului Andrei, aia pe unde trece trenul. Păi, băă, când vezi o cruce, nu te opreşti să te închini? Treci ca animalul? Ce-o fi cu graba asta, că tot acolo ajungi!"
Omul ăsta m-a creştinat pe mine, teologul lui peşte. Avea dreptate! Când vezi Crucea Sfântului Andrei, te uiţi în dreapta şi nu crezi nici măcar în ăla de-ţi face semn cu steagul, că e ţara plină de proşti.
"Vei învaţa să conduci când vei şti să te fereşti de proşti, nu când vei şti legea !"
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de radupetras Mier 19 Mai 2010, 10:14 am

geniala povestioara
radupetras
radupetras

Mesaje : 152
Data de inscriere : 04/01/2010
Varsta : 51
Localizare : TURDA

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de aurora Mier 19 Mai 2010, 9:33 pm

EXCELENTA... bravos, Franz! cheers
aurora
aurora

Mesaje : 7463
Data de inscriere : 02/01/2010
Localizare : RO, Hunedoara

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Franz Schneider Vin 25 Iun 2010, 4:09 pm

Cum arată ziua unei femei...la volan

- Aoleo, e 9. La 9 jumate trebuie să fiu în centru, la muncă. Unde naiba am parcat maşina aia?
Două ture de bloc, fără succes.
- Alo, iubitu’, tu mai ţii minte unde am parcat eu maşina aseara? Ştiu că nu erai cu mine, dar mă gîndeam şi eu…. Da, ştiu că dormeai, lasă, că o caut ca proasta pînă îmi tocesc pantofii. Hai pa!
- Ahhhh….imbecilu’ ăsta cu maşina asta bleu mereu parchează aşa aproape. Cum naiba ies eu din parcare acum? Alo, iubi? Poţi coborî un pic să îmi scoţi şi mie maşina din parcare, că prostu’ ăla de la 3 iar a parcat prea aproape. Da, mă, iubi, dar io cum iesss??? Te rooggg, nu mă face să plîng acumaaaa. Bine, nesimţitule, dormi, dar dacă îţi lovesc maşina să nu te aud că zici ceva. Hai, scuteşte-ma, pa!
- Mamă, ce aglomerat e azi. Ce vrei bă, prostule? 50 e viteza legală, du-te-n ceapa mă-tii de nătărău!
- Alo, ce faci fată? Vezi că eu întîrzii un pic, să îi zici tu lu’ Popescu să îmi trimită dosarele alea la FanCurier. Hai că mă grăbesc fată, dar e aglomerat rău. Hai că sînt plină de draci, m-am certat şi cu al meu de dimineaţă. Nesimţitul nu a vrut să se scoale din pat să îmi scoată şi mie maşina din parcare. Am plecat tîrziu, nici nu m-am machiat ca lumea.
Tiiiiiiiiiiiiitttttttt!!! Voce din trafic:
- Bă, proasto, vezi că ai cedează trecerea!
- Ce vrei dobitocule, nu vezi că trebuia să îmi dai prioritate, că vin din dreapta!?! Doamne, ce cretini! M-am săturat de oraşul ăsta plin de prosti!
- Bună dimineaţa, domnişoară! Agent principal Ionescu. Actele dumneavoastră, vă rog! Nu aţi văzut semnul de STOP?
- Aaaa, era stop? Vă rog să mă iertaţi, sînt şi eu începătoare la volan, ştiţi cum e. Mă claxonează toţi, vorbesc urît cu mine. Mă grăbeam la serviciu, că şi aşa am întîrziat şi acum…cu criza asta…nu se ştie dacă mă mai apucă săptămîna viitoare la locul ăsta de muncă. Şi am rate…tot felul de cheltuieli.
- Vă înţeleg domnişoară, dar asta nu vă scuză de rigorile legii…
- Da, aşa e! Aveţi dreptate! Voiam doar să fiţi mai drăguţ cu mine, că probabil aveţi şi dumneavoastră o soţie, o soră… Vă roooggg mult! Promit să fiu atentă de acum încolo! Pot să plec??? Mulţumeeeesssccc!!!!
- Alo, fată, hai că era să îmi ia un gabor permisu’. Da’ i-am băgat textul ăla cu sora şi soţia şi l-am pîrlit pe fraier. Hai că nu mai am mult şi ajung.
După 5 minute.
- Iubitu, hai că am comis-o. Am trecut un pic pe roşu şi am intrat în autobuz. Nu am păţit nimic, dar maşina e cam praf.... De ce ţipi ca dobitocu? Totu’ e din vina ta, că nu ţi-ai dat curu’ jos din pat să mă ajuţi şi am plecat cu draci de acasă. Gata, plec la mama. Pa!
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Franz Schneider Mar 25 Ian 2011, 11:11 pm

E bine de stiut :

10 drumuri si strazi unice in lume

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Mihaela Mier 26 Ian 2011, 8:08 am

Ce fain! Smile
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Circul rutier Empty Re: Circul rutier

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum