INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Parul nostru cel de toate zilele...

+4
Mihaela
ABBA
mariana scarlat
little light
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Mier 13 Ian 2010, 11:00 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mare grija in alegerea produselor cu care ne spalam parul!
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de mariana scarlat Vin 05 Feb 2010, 1:25 am

Tu ce şampon foloseşti?
mariana scarlat
mariana scarlat

Mesaje : 393
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 74
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de ABBA Vin 05 Feb 2010, 7:28 am

Am mai multe feluri: de la Favisan, de la Life Care, cu henna , in ultima vreme, insa niciunul din cele aflate in magazine. Poate doar la Plafar, unele dintre ele, cele mai multe le comand pe net.

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Vin 05 Feb 2010, 8:54 am

mariana scarlat a scris:Tu ce şampon foloseşti?
Eu nu folosesc decat produse anti-matreata,Head&Shoulders,cel mai adesea.Am incercat si alte sampoane dar parul meu arata groaznic dupa spalare.N-am ce face...toxic sau nu,asta e!
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de Mihaela Vin 05 Feb 2010, 9:34 am

Pentru mine ingrijirea parului este calvarul vietii mele, cu care insa m-am obisnuit si m-am resemnat pentru ca n-am incotro Sad.
Trebuie sa-mi spal parul aproape zilnic pentru ca altfel nu sta de niciun fel iar tunsorile trebuie sa fie intr-un anume fel si de persoane care chiar stiu meserie.

Si nu pot sa folosesc mereu acelasi sampon. Trebuie sa le schimb mereu. Eu in baie am vreo 3-4 sampoane permanent si le folosesc prin rotatie. La fel ca Lumi, Head&Shulders e singurul care ramane in colectie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Vin 05 Feb 2010, 9:56 am

Mihaela,nu crezi ca-i mai rau daca le schimbi mereu?
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de Mihaela Vin 05 Feb 2010, 10:04 am

little light a scris:Mihaela,nu crezi ca-i mai rau daca le schimbi mereu?
Pai nu, pentru ca atunci cand foloseam unul singur mai mult de 3 ori consecutiv era dezastru Sad. Da, are niste mofturi parul meu ceva de speriat iar eu as vrea sa stea bine. Si pentru asta trebuie sa platesc un pret cam mare si nu doar in bani [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Oricum am reusit sa depasesc faza cand plangeam pentru ca nu-mi sta bine parul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Vin 05 Feb 2010, 10:09 am

De asemenea,nu concep sa nu am balsam sau masca de par,sau si una si alta si evit sa folosesc produse precum fixativul ori spuma .Le folosesc dar ceva mai rar pentru ca dauneaza in timp,sanatatii parului.
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de ABBA Vin 05 Feb 2010, 6:11 pm

Tratamente nu-i faci? Sunt o multime de produse pe baza de petrol, exceptionale.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Vin 05 Feb 2010, 6:13 pm

Nu.Doar balsam de par la fiecare spalare si masca de par,din cand in cand.
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de ABBA Vin 05 Feb 2010, 6:17 pm

little light a scris:Nu.Doar balsam de par la fiecare spalare si masca de par,din cand in cand.

Eu am observat ca nu mi-a mai cazut deloc dupa tratamentul cu petrol si a capatat si aspect sanatos. Se degradase de la vopsit. Acum nu-l mai colorez decat cu henna care are si efect de hranire.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Lun 15 Feb 2010, 10:36 am

Jucausa si independenta,asta te-ar descrie cel mai bine.Te simti in largul tau cu ceea ce esti si niciodata nu ai luat in serios moda sau frumusetea.Esti constienta de frumusetea pe care ai primit-o de la natura,dar nu te temi din cand in cand sa faci mici experimente:asa ca nu e exclus sa ii dai o tenta rosie unui par vopsit in nuante clasice sau sa iti faci un blond luminos.

Esti eleganta si trendy dar fara sa faci mari eforturi si nu tii neaparat sa fii la curent cu absolut toate aparitiile din domeniu.Dar atunci cand te hotarasti sa faci o schimbare,nimeni si nimic nu te mai poate impiedica...iar rezultatul este de fiecare data uimitor!


Asta mi-a iesit mie dupa ce am facut testul urmator:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de ABBA Lun 15 Feb 2010, 5:55 pm

Imi pare rau, dar nu pot sa fac testul, pentru ca nu ma incadrez la niciuna dintre optiuni. Iar parul meu spune sa-l las in pace!

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Lun 15 Feb 2010, 5:58 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] No,bine,Abba! Te iert de data asta. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de Franz Schneider Lun 15 Feb 2010, 6:29 pm

Dar ce ziceti de asta ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Lun 15 Feb 2010, 7:02 pm

Nu stiu...Mi se pare un pic exagerat...Chiar in halul asta sa-i cada?Si doar dupa o spalare?
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de another Lun 15 Feb 2010, 8:18 pm

Eu am păr lung.
another
another

Mesaje : 5532
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Undeva în Valahia!

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de ABBA Mar 16 Feb 2010, 6:12 am

another a scris:Eu am păr lung.

foarte lung...scuze, scriu cu un deget, intr-un cot...mi-e lene

ABBA

Mesaje : 3644
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de Franz Schneider Mar 16 Feb 2010, 7:27 am

little light a scris:Nu stiu...Mi se pare un pic exagerat...Chiar in halul asta sa-i cada?Si doar dupa o spalare?
Omul e atat de suspicios incat refuza sa creada pana cand i se intampla chiar lui.
Nu-ti doresc sa treci prin asemenea momente.


Ultima editare efectuata de catre Franz Schneider in Mar 16 Feb 2010, 3:47 pm, editata de 1 ori
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de Franz Schneider Mar 16 Feb 2010, 7:29 am

little light a scris:Nu stiu...Mi se pare un pic exagerat...Chiar in halul asta sa-i cada?Si doar dupa o spalare?
Omul e atat de suspicios incat refuza sa creada pana cand i se intampla chiar lui.
Nu-ti doresc sa treci prin asemenea momente.


Ultima editare efectuata de catre Franz Schneider in Mar 16 Feb 2010, 3:47 pm, editata de 1 ori
Franz Schneider
Franz Schneider
Admin

Mesaje : 9125
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 62
Localizare : Pe coclauri !

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Mar 16 Feb 2010, 11:07 am

Franz Schneider a scris:
Franz Schneider a scris:
Omul e atat de suspicios incat refuza sa creada pana cand i se intampla chiar lui.
Nu-ti doresc sa treci prin asemenea momente.
Asa e,Franz...Zic "Doamne fereste"!
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Mar 16 Feb 2010, 11:09 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma intreb ce schimbare de look as putea face... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In articolul de mai sus am citit ca se poarta culorile puternice...
In cel de mai jos,se spune ca ar trebui sa fie cat mai aproape de natural...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe cine sa mai cred? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Mar 02 Mar 2010, 8:21 pm

Incercati masca asta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (chit ca nu suna tocmai bine sa-ti spargi niste oua in cap [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )

Masca din ou si ulei de masline pentru par


Amesteca 2 oua si 4 linguri de ulei de masline.


Aplica pe toata lungimea parului, acopera-ti parul cu folie de plastic sau cu o casca de baie si lasa sa actioneze timp de 10 minute. Clateste-ti bine parul.
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de magicianul Mar 02 Mar 2010, 8:26 pm

Sau umpli cada cu apa, dai drumul la muzica, aprinzi niste lumanari parfumate, iti iei un pahar de vin si lenevesti intru intinerirea spiritului si alungarea stresului si o sa ai si cel mai fain par [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
magicianul
magicianul

Mesaje : 1374
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de little light Mar 02 Mar 2010, 8:28 pm

Bun sfat,Magi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si par frumos! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
little light
little light

Mesaje : 6950
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parul nostru cel de toate zilele... Empty Re: Parul nostru cel de toate zilele...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum