INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

INCREDIBIL DE ATRACTIV
Bun venit pe paginile forumului "INCREDIBIL DE ATRACTIV" !!!
INCREDIBIL DE ATRACTIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Politică

+6
magicianul
aurora
iulia
Franz Schneider
Mr Nobody
another
10 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Politică - Pagina 5 Empty Re: Politică

Mesaj Scris de Mihaela Mar 21 Aug 2012, 5:59 pm

Hai, sper sa nu continui in aceeasi nota. Dar asa cum il urasti tu pe basescu, la fel ii urasc eu pe uslasi. Daca poti sa intelegi, bine. daca nu, nu. eu nu-ti mai raspund.
Mihaela
Mihaela

Mesaje : 2743
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Politică - Pagina 5 Empty Re: Politică

Mesaj Scris de nicuvar Mar 21 Aug 2012, 6:10 pm

Mihaela a scris:Hai, sper sa nu continui in aceeasi nota. Dar asa cum il urasti tu pe basescu, la fel ii urasc eu pe uslasi. Daca poti sa intelegi, bine. daca nu, nu. eu nu-ti mai raspund.

Sa nu-ti faci griji. Cat timp mai avem politica asta basinoasa, condusa de la mama dracului, care nu tine cont de peste saptemilioane si patrusute mii de romani, nu ma mai intereseaza. Nu mai scriu nimic despre si la politica.

Eu tin minte o vorba, din batrani. (mai batrani decat mine Smile): ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. nunu
nicuvar
nicuvar

Mesaje : 1183
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

Politică - Pagina 5 Empty Re: Politică

Mesaj Scris de nicuvar Mar 28 Aug 2012, 6:14 pm

Eu nu inteleg ceva. Poate ma lamuriti voi.
In strainatate sunt, cica, vreo 3 milioane de romani in total, din care multi cu drept de vot, care au contat la cvorumul pentru demiterea presedintelui.
In judetul Timis sunt in jur de 650.000 de locuitori.

Atunci de ce in judetul Timis, unde sunt aceiasi alegatori pe liste si pentru parlamentare si pentru presedinte (alegere sau demitere) sunt 10 colegii pentru deputati si 4 colegii pentru senatori, la 650.000 locuitori, in timp ce in diaspora sunt doar 4 colegii pentru deputati si 2 pentru senatori, la 3.000.000 de locuitori?
Adica pentru demiterea lui Basescu ii luam in calcul, dar la parlamentare ii desconsideram? Pai sa aiba diaspora macar 30 de colegii pentru deputati si 12 pentru senatori, nu? Adica la demiterea presedintelui cetateanul roman din Vanuatu conteaza la numaratoare, dar pentru parlamentare ii dam un sut in cur? Etete, cata nesimtire.
nicuvar
nicuvar

Mesaje : 1183
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 68
Localizare : Timisoara

http://nicuvar.wordpress.com/

Sus In jos

Politică - Pagina 5 Empty Re: Politică

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum